Eskişehirde Atatürk heykeline saldıran şüpheli yakalandı

0
106

Eskişehir Tepebaşı Belediye binası önünde bulunan Atatürk heykelinin kaidesinde bulunan yazıların üzerine sprey boya ile zarar veren 50 yaşındaki şüpheli yakalandı.

Eskişehir’de merkez Tepebaşı ilçe belediye binası önündeki Atatürk heykelinin kaidesinde bulunan yazıların üzerine sprey boya ile zarar veren 50 yaşındaki kişi gözaltına alındı.

Hoşnudiye Mahallesi Şahin Caddesi’ndeki belediye binasının önünde bulunan ve dün açılışı yapılan Atatürk heykelinin yanına gelen bir kişi, elinde bulunan sprey boya ile kaidede yazılan yazıların üzerine çarpı işareti ile boyadı.

Özel güvenlikler tarafından fark edilerek etkisiz hale getirilen zanlı Osman M. olay yerine giden polis ekiplerine teslim edildi.

Gözaltına alınan zanlı, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“26 Ağustos saat: 15.20 sıralarında Tepebaşı Belediyesi önündeki Atatürk heykeli alt kısmında kaidede yer alan Ulu Önder Atatürk’e ait sözün yazılı olduğu kısmın üzerine sprey boya ile karalama yaparak zarar veren 1 kişi gözaltına alınmış, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından çok yönlü tahkikat devam etmektedir.” 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin