DEHB olan çocuklar için ebeveynlik ipuçları

0
54
dikkat eksikliği

Çocuğunuz hiperaktif, dikkatsiz veya dürtüsel ise, onu dinlemek, engellemek veya oturtmak için onu kontrol altına almak çok fazla zaman alabilir. Sürekli izlemek sinir bozucu ve yorucu olabilir. Bazen çocuğunuzun gösteriş yaptığını hissedebilirsiniz. Ancak, çocuğunuzun yeteneklerini en iyi şekilde kullanmasına yardımcı olurken, aynı zamanda durumu kontrol altına almak için atabileceğiniz adımlar da vardır.

Dikkat eksikliği

Dikkat eksikliği kötü ebeveynlikten kaynaklanmamakla birlikte, problem davranışlarını düzeltmek için uzun bir yol kat edebilecek etkili ebeveynlik stratejileri vardır.
DEHB olan çocukların tutarlılığı, açık iletişimi, davranışları için ödülleri ve sonuçları gerekmektedir. Ayrıca çok fazla sevgiye, desteğe ve cesarete ihtiyaç duyarlar.

Anne ve babaların, çocuklarındaki DEHB belirtilerini azaltmak için yapabileceği birçok şey vardır; doğal enerjiyi, oyunculuğu ve her çocukta kendine özgü bir merak duygusunu feda etmeden.
Kendinize iyi bakın, böylece çocuğunuza daha iyi bakabilmeniz için. Doğru yiyin, egzersiz yapın, yeterince uyuyun, stresi azaltmanın yollarını bulun ve çocuğunuzun doktoru ve öğretmenlerinin yanı sıra aile ve arkadaşlarından yüz yüze destek alın.

Egzersiz ve uykuyu teşvik edin. Fiziksel aktivite konsantrasyonunu artırır ve beyin gelişimini destekler. DEHB olan çocuklar için, daha iyi uykuya da yardımcı olmaktadır ki bu da DEHB belirtilerini azaltabilir.

Çocuğunuzun doğru yemesine yardım edin. DEHB belirtilerini yönetmek için, her üç saatte bir düzenli sağlıklı yemek veya aperatif planlayın ve önemsiz ve şekerli yiyecekleri azaltın.
Çocuğunuza nasıl arkadaş edineceğini öğretin. Kendisinin daha iyi bir dinleyici olmasına, insanların yüzlerini ve vücut dilini okumayı ve başkalarıyla daha kolay etkileşim kurmasını sağlayın.

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu hakkında profesyonel destek için https://www.plmbrain.com/dikkat-eksikligi-ve-hiperaktivite-bozuklugu-dehb/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin